Nem az oltások ELLEN, hanem a választhatóságuk MELLETT küzdünk!


A parlagfű egy csodálatos - többek közt - immunerősítő gyógynövény!

Ősi magyar gyógymódok
Gyógyító őseink
Az ősi gyógyítók – akik közül a legmagasabb tudással rendelkezőt „táltosnak” nevezték – rengeteg olyan gyógymódot és diagnosztikai eljárást használtak, amivel manapság a természetgyógyászoknál és a keleti mestereknél találkozhatunk. Ilyen például a hővel, izzasztással való gyógyítás, az iszappakolás, a színterápia, a féldrágakövekkel és ásványokkal való gyógyítás (kristályterápia), a gyógynövények alkalmazása, a köpölyözés, a masszázs, a csontkovácsolás, a hangszerekkel és zenével való gyógyítás (hangterápia), az íriszdiagnosztika (a szem szivárványhártyájából történő megállapítása a betegségeknek), a testnedvek vizsgálata a betegségek megállapításakor – hogy csak a legfontosabbakat említsük.
A keleti gyógyítókhoz hasonlóan a táltosok is őselvként tisztelték a természeti elemeket – tűz, víz, föld, levegő –, és úgy tartották, attól függően, hogy az ember milyen viszonyban van a természet rendjével, alakulnak ki és gyógyíthatóak meg a különböző betegségek. Hitük szerint a betegségeket minden esetben az okozza, ha valaki nem követi és alkalmazza életében a természet tanításait, ha azok ellenére próbál meg élni. A gyógyító eljárások ezért a négy alapelem ismeretére épültek, fő elvük pedig mindig a mértékletesség és a szervezet egyensúlyi állapotának fenntartása volt.
Izzasztó kunyhóban végzett szertartás során élték meg a négy elemmel való közvetlen, szakrális találkozást. A szertartás résztvevői a földön ültek, tüzet gyújtottak, amiben köveket forrósítottak föl, a szertartás vezetője vizet locsolt a forró kövekre, a negyedik elem, a levegő pedig a kövekről felszálló gőz formájában képviseltette magát a szertartáson. Az így elvégzett rítus a megtisztulást és újjászületést jelképezte – testi, lelki és szellemi szinten egyaránt.
Az ősmagyar gyógyítok tisztában voltak azzal az elvvel is, amit manapság, főként ezoterikus körökben, egyre többen felismernek és alkalmaznak: a szavak gyógyító erejére alapozták a „ráolvasás” rituáléját. Az olyan régi szavaink, mint a „megigéz”, „igéz” is abból az ősi hitből származnak, hogy a gyógyító pusztán a szavaival képes elűzni a gonosz erőket és meggyógyítani a betegségeket. Ugyanígy az ima és a fohász is a kezelés része volt, hiszen igazából Isten gyógyít: a gyógyítás előtt, alatt és után is használták, mivel úgy hitték, a lélek megtisztulása visszahat a testi problémákra. Nemcsak szavakkal, más „gyógyító rezgésekkel”, zenével és énekkel is előszeretettel kezelték a betegeket. A gyógyító „ráhangolódott” a beteg rezgésére, kisugárzására, és az ennek megfelelő hang előidézésével végezte a gyógyítást.
Ráolvasás pl:
"Kígyómáj és medvefarok, múljon el az összes bajod!
Nyusziláb és békaháj, a betegség odébbáll!"
A gyógynövények keveréséről
Amikor különböző gyógynövényeket keverünk össze, tudnunk kell, hogy az ezekben lévő anyagok egymással kölcsönhatásba lépnek és rengeteg új hatás jelenhet meg. Ez lehet az egyes növények hatásaitól eltérő vagy akár ellentétes hatás is. Nem biztos, hogy például két nyugtató hatású gyógynövény összekeverésével erősebb nyugtató hatást érünk el. Még az is előfordulhat, hogy csökken a nyugtató hatás vagy éppen serkentő hatást vált ki a keverék.
Tudnunk kell azt is, hogy a növények alaptulajdonsága a többirányú hatásosság. Nem egy hatással rendelkeznek, hanem néhány, esetleg több hatással is. Általában egy gyógynövénynek 1-2 főhatása van, ami a legerősebb hatás. Emellett vannak másodlagos, nemritkán harmadlagos hatásai is. Tehát egy gyógynövénynek nem hatása, hanem hatásrendszere van!
Tehát pl. egy alapvetően nyugtató hatású gyógynövény segítheti még ezen kívül az emésztésünket, a vizeletkiválasztást, az epe- és veseműködésre jó serkentő hatása lehet és kisebb mértékben lázcsillapító, hurutoldó, antibakteriális…stb. hatása is lehet.
Mindezek fényében látható, hogy ha együtt alkalmazzuk a növényeket, akkor a keverékben lévő összes gyógynövény hatása többé-kevésbé változni fog. A külön-külön meglévő másodlagos vagy harmadlagos hatás elsődleges, meghatározó hatássá válhat, míg egy vagy több főhatás eltűnhet vagy háttérbe szorulhat, de kialakulhat egy teljesen új, erős hatás is a keverékben.
Amennyiben kellő tudással rendelkezünk az egyes gyógynövények elsődleges, másodlagos, esetleg harmadlagos hatásairól, a jó kúrákhoz olyan speciális keverékeket készíthetünk, ahol:
- a komponensek jó hatásai egymást erősítve összeadódnak
- a létrejövő új hatások is alkalmasak az adott betegség kezelésére
- a keverékben létrehozott centrumhatást egy olyan hatáskomplexum veszi körül, amely közvetve
szintén az adott betegség gyógyítására alkalmas hatás.
Miért nem ihatja nyugodtan mindenki a hársfa teát?
A téli időszakban a hársfa tea használata nagyon elterjedt a köztudatban. Nem alaptalanul, hiszen kiváló gyulladáscsökkentő és nyálkaoldó, ezen kívül antioxidáns flavonoidokat is tartalmaz, jó hatással van az immunrendszerünkre és a szívműködésre is.
DE! Pont a szívre ható hatóanyagai miatt a szívproblémával küszködők nem fogyaszthatják, mert megterheli az amúgy is gyengébben működő szívüket!
Csecsemőknek, kisgyermekeknek sem szabad inniuk emiatt! Egészséges embereknél sem túl okos dolog túlzásba vinni a napi fogyasztást, mert megemelheti a vérnyomást pl.
Napi egy hársfa tea teljesen veszélytelen és kellően hatásos is, kiegészítve a napi teaadagot bodzával, csipkebogyóval, kakukkfűvel, ökörfarkkóróval, bugás macskamentával...stb.
Nagyon jók a gyógynövények, de veszélyesek is lehetnek, ha nem úgy használjuk őket, ahogy kell!
Gyógyszerek kontra Gyógynövények
Egyre többünknek esik le a hályog a szeméről a gyógyszerekkel kapcsolatban: "Hé, ember! A gyógyszereket nem azért találták ki, hogy meggyógyuljunk!"
Nézzünk meg egy tipikus vérnyomás-problémát. Mit tesz a gyógyszer? Majd valamikor beáll a vérnyomása tőle a betegnek? Nem, dehogy! Ha egyszer elkezdi, élete végéig szedheti! De így van ez bármilyen más szintetikus készítménnyel is.
Úgy tűnik, miután rászoktattak minden orvost arra, hogy azonnal és egymás után többször is antibiotikumokat írjanak fel mindenre, "visszanyal a fagyi", ugyanis a kórokozók már egyre inkább immunisak lesznek a mű-antibiotikumra! Egyre kevésbé hatnak, mert a vírusok alkalmazkodnak.
A gyógynövények teljesen más elven működnek ebben az esetben is. Nem tudnak alkalmazkodni a kórokozók, mert nincs két egyforma összetétel, minden évben más és más. Egyik évben több az eső, másik évben korábban tavaszodik, harmadik évben melegebb van....soha nem lesz egy gyógynövény pont ugyanolyan! Éppen ezért tudnak változatlan hatásfokkal gyógyítani évezredek óta!
Nagyon fontos tudni, hogy a gyógynövények teljesen más elven működnek, mint a szintetikus gyógyszerek. Nem csak a tüneteket kezelik, hanem az adott szerv helyes működését is helyreállítják. Óriási különbség!!!
Vegyünk egy példát: mostanában sokat fáj a fejünk. Mi van akkor, ha marékszám kapkodjuk a fejfájás-csillapítót? Még nagyobb baj lesz! Ugyanis a gyakori fejfájással a szervezetünk jelzi, hogy valami nem oké valahol, csengeti az ébresztőórát! A gyógyszerekkel semmi mást nem csinálunk, csak kikapcsoljuk ezt a csengetést. Na de attól a szervezetünk csenget ám tovább, csak mi nem halljuk! Ha azonban egy kicsit odafigyelünk magunkra, a fejfájáson kívül biztos, hogy egyéb jelzéseket is észre fogunk venni. Lehet, hogy nem olyan intenzívek ezek az egyéb jelek, mint a fejfájás, de vannak, az biztos! Lehet, hogy az emésztésünk sem igazán jó az utóbbi időben. Vagy több a pattanás az arcunkon. Ezek például jelezhetik a túlzott savasodást illetve azt, hogy nagyon sok méreganyag van a szervezetünkben és már nem bírunk olyan mértékben tisztulni, amilyen mértékben mérgeződünk.
Ha ezeket a jelzéseket vettük, akkor tudjuk azonnal, hogy méregtelenítenünk, lúgosítanunk kell. Csinálhatunk egy 2 napos béltisztítást a hétvégén gyújtoványfűvel, azután egy 6 hetes kúrában fehér árvacsalán teával lúgosíthatunk. Azután pedig immunerősítés kakukkfű teával, sok-sok C vitaminnal, megfázásos időszakban érdemes a bugás macskamenta teát is inni.
Ilyen módon nem csak a fejfájást felejthetjük el, hanem minden egyéb nyavalyát is, ugyanis kitisztított és felerősített szervezetünk minden kórokozót ki fog védeni! A leglényegesebb, hogy ne várjuk meg, amíg nagyon belekeveredünk egy betegségbe, hanem az első jeleknél kezdjük alkalmazni a teákat! Ebben az esetben pár nap alatt helyre tudjuk hozni a kezdődő problémát, ugyanis nyakon csípjük a betegséget a legelején és nem hagyjuk, hogy kifejlődhessen.
A gyógynövény teák beiktatása a mindennapjainkba ezerszeresen visszafizetődik! Nemcsak erősít és ellenállóvá tesz, hanem rákényszerít arra is, hogy egy kicsit lazíts, foglalkozz magaddal, forralj vizet, áztasd be a gyógynövényt, várd meg, míg kioldódnak a hatóanyagok, szép lassan kortyolgasd el...mind-mind ÉRTED van! A saját egészségéért és jól-létéért ugyanis mindenki maga felelős!
Inhalálás gyógynövényekkel

Régen rendszeresen alkalmazták, velünk is csinálta a nagymamánk, ha meg voltunk fázva.
Egy nagy edényben vizet forralt, belerakott gyógynövényeket, kicsit hagyta állni és egy pléd alatt bedugott minket a gyógyító gőzbe. Pár perces gőzölés után érezhetően jobban lesz az ember, ezt tapasztalatból tudom. Addig érdemes a pléd alatt maradni, amíg van gőz, utána pedig fontos, hogy melegben legyünk, tehát leginkább este, lefekvés előtt végezzük ezt a kúrát!
Heti rendszerességgel érdemes ezt csinálni, kamillával megfázáskor, kakukkfűvel köhögésre...stb.
Az arcbőrünk is egyre szebb lesz a gyógynövények hatóanyagaitól.
Zsíros bőrre pl.
2,5 liter vízhez számítva 2 evőkanál szárított rozmaring,
2 evőkanál szárított levendula
2 evőkanál szárított cickafark
1 evőkanál szárított borsmenta gőze együtt csodákat tesz, főleg hosszú távon.
Erre a bőrtípusra hatásos még a petrezselyem-borsmenta-szeletelt citrom gőzkombináció is.
Száraz bőrre:
kamilla, rózsaszirom, bodzavirág, nadálytőlevél együttese szépít látványosan.
Normál bőrre:
körömvirág, kamilla, rózsaszirom, levendula
Gőzölés után érdemes meleg vízzel lemosni az arcunkat és hidratálókrémmel bekenni.
Száraz bőrre:
kamilla, rózsaszirom, bodzavirág, nadálytőlevél együttese szépít látványosan.
Normál bőrre:
körömvirág, kamilla, rózsaszirom, levendula
Gőzölés után érdemes meleg vízzel lemosni az arcunkat és hidratálókrémmel bekenni.
Immunerősítő kisgyerekeknek
Szabó Gyuri bácsi, akit a bükki füvesember néven ismerünk, nagyon sok jó receptet közöl előadásaiban is és az interneten is. Nagymamám is ezeket az ősi gyógymódokat alkalmazta nálunk gyerekkoromban - ő most 90 éves és köszöni szépen, jól van, aktív és nem szed gyógyszereket sem, úgyhogy szerintem érdemes lehet nekünk is ezt csinálni! :)
A náthás időszakokban érdemes kisgyermekeink immunrendszerét kakukkfüves fürdővel erősíteni. 3 evőkanál kakukkfüvet kössünk be egy zsákocskába (vagy egy régi zokniba :) ) és amikor a fürdővizet engedjük, dobjuk a kádba és fürdés alatt is hagyjuk benne. Ha kivesszük a kicsit a vízből, ne törölgessük azonnal szárazra, hanem csak burkoljuk be jól egy nagy törölközőbe pár percig, hogy a hatóanyagok beszívódjanak a bőrön keresztül.
3 naponta érdemes megcsinálni ezt ősztől tavaszig és nem fog beleesni kisgyerekünk az aktuális járványokba sem!
Gyógynövényes orrcsepp